Skip to main content
Please wait...
Studnia przepompowa i wodomierzowa

Przepompownie ścieków i studnie wodomierzowe

Wszystkie produkowane przez nas przepompownie ścieków i studnie wodomierzowe, są zbudowana w oparciu o najwyższej klasy zbiornik z PEHD, wytwarzane w procesie obtapiania rotacyjnego, co zapenia im 100% szczelność w odróżnieniu od technologi betonowej.

Przepompownie ścieków oraz studnie wodomierzowe posiadają ściankę o wymiarze od 5 do 8 mm (w zależności od pojemności) - co czyni je najlepszą konstrukcją na rynku. Dzięki dużej ściance oraz specjalnie zaprojektowanemu ożebrowaniu, studnie przepompowe i wodomierzówki SZAKK mogą być zasypywane samym piaskiem lub gruntem rodzimym. Obniża to znacznie koszty samego montażu, który w przypadku studni  SZAKK nie wymaga obsypywania zbiorniki mieszanką piasku z cementem.

Studnie przepompowe ścieków lub wody:

Są to zbiornik o kształcie pionowy przeznaczony głównie jako studzienka przepompowa do przydomowych oczyszczalni ścieków oraz odpływów kanalizacji, w których wymagane jest podniesienie ścieków na daną wysokość i skierowanie ich do oczyszczalni miejskiej.

W przypadkach, gdy z powodów ukształtowania terenu lub trudnych warunków geologicznych nie można zastosować kanalizacji grawitacyjnej stosuje się przepompownie ścieków. Przepompownia lub kilka przepompowni pozwala na transport ścieków na dowolna odległość.

Przepompownia składa się ze zbiornika zbiorczego do którego trafiają ścieki oraz automatycznej pompy tłoczącej ( występująca jako opcja ) ścieki dalej z pokonaniem wymaganej różnicy poziomów. Przepompownie instalowane mogą być przed osadnikiem gnilnym lub oczyszczalnia biologiczna.


Studnie wodomierzowe SZAKK:

Jest to nową gama studzienek przeznaczonych do podłączenia odbiorców do sieci dystrybucji wody. Umożliwia wyciągnięcie zespołu licznika dzięki połączeniu giętkiemu oraz połączeniu za pomocą szybko-złącza. Studnia wodomierzowa SZAKK  została specjalnie zaprojektowana w taki sposób, aby było można w każdych warunkach i w każdej chwili odciąć dopływ wody, jednocześnie doskonałe zabezpiecza przed zamarznięciem wodomierza.


Do każdej studni - przepompowni PP 700 i PP 1100 istnieje możliwość założenia nadstawki o wymiarach 25 i 55 cm, a dla przepompowni ścieków PP 410 i PP 600  -  NP 19, NP 27, NP 46, NP 54, NP 73, NP 81 i NP 100 cm co zapewnia montaż separatora na większych głębokościach. Nadstawki są oczywiście modułowe i można je ze sobą łączyć jedna na drugą do uzyskania potrzebnej wysokości. Dodatkowo istnieje możliwość przycięcia każdej z nich do wymaganej wysokości.


linia studni wodomierzowych i przepompowni

 

Informacja

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!