Skip to main content
Please wait...
Oczyszczalnie ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Podstawowym problemem w gospodarce ściekowej pojedynczych domów, które nie są i nie mogą być obecnie podłączone do kanalizacji jest bezpieczne oczyszczanie i unieszkodliwianie ścieków w miejscu ich wytworzenia.

Mimo że ich ilości są niewielkie to wymagają oczyszczania w takim samym stopniu jak ścieki odprowadzane z dużych jednostek osadniczych.
Urządzenia do unieszkodliwiania ścieków z pojedynczych gospodarstw są zminiaturyzowanymi oczyszczalniami ścieków. Mają one za zadanie oczyszczać ścieki w takim stopniu aby bezpiecznie i zgodnie z wymogami prawnymi odprowadzać je do środowiska.


oczyszczalnia szakk z tunelami szakkk

W naszej ofercie znalazły się oczyszczalnie ścieków o różnej pojemności. Pozwoli to na odpowiednie dobranie osadnika gnilnego do indywidualnych potrzeb danego domostwa. Dodatkowo każdy ze zbiorników posiada modułową budowę, dzięki czemu osadniki można ze sobą łączyć. Dzięki temu jesteśmy wstanie zbudować każdy rodzaj przydomowej oczyszczalni ścieków, bez względu na ilość mieszkańców oraz dzienne zużycie wody.

Poniżej prezentujemy pięć typów oczyszczalni w rożnych pojemnościach. Ich modułowa budowa pozwala na połączenie kliku zbiorników tworząc oczyszczalnie dwu lub wielokomorową.

Do każdego zbiornika istnieje możliwość założenia nadstawki o wymiarach 25 i 55 cm co zapewnia montaż oczyszczalni na większych głębokościach.

Nadstawki są oczywiście modułowe i można je ze sobą łączyć jedna na drugą do uzyskania potrzebnej wysokości. Dodatkowo każdą nadstawkę można dowolnie dociąć do wymaganego wymiaru, co znacznie ułatwia adaptację jej wysokości do danego terenu.

Prezentowana przydomowa oczyszczalnia ścieków, jest zbudowana w oparciu o najwyższej klasy zbiornik z PEHD, wytwarzane w procesie obtapiania rotacyjnego.


Pojemności osadników gnilnych

Produkujemy 5 głównych modeli osadników gnilnych dla przydomowych oczyszczalni ścieków: 1200/1300L, 2000/2150L, 2700/2950L, 3150/3400L oraz 3600/3800L. Dodatkowo przy większych liczbach RLM (Równoważna liczba mieszkańców ) zbiorniki można łączyć szeregowo dla uzyskania odpowiedniej pojemności - zobaczy oczyszczalnie dwukomorowe.

Wyposażenie oczyszczalni ścieków

W skład każdej oczyszczalni ścieków wchodzi:

 

elementy oczyszczalni ścieków

Przykładowa przydomowa oczyszczalnia SZAKK na terenie. gdzie występuje wysoki poziom wód gruntowych.

oczyszczalnia szakk na terenie z wysokimi wodami gryntowymi

 

Informacja

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!